lista zakupówTwoja lista produktów (0)

Przestrzeń w łazience

Łazienka jest zazwyczaj jednym z mniejszych pomieszczeń w domu, dlatego wykonywanie w niej codziennych czynności, przy lekko ograniczonej przestrzeni, może okazać się nieco frustrujące.
Powinniśmy więc wziąć pod uwagę wiele kwestii podczas urządzania naszej łazienki, jeśli chcemy wykorzystać maksymalną i niezbędną przestrzeń.

Rozważyć należy podstawowe wyposażenie, takie jak toaleta, wanna czy prysznic. Również szafki, słupki i półki, czyli wszelkiego rodzaju zakamarki, które pozwolą na przechowywanie artykułów pierwszej potrzeby, zasługują na chwilę refleksji.

PRZECHOWYWANIE

Przechowywanie niezbędnych nam rzeczy w odpowiedni sposób, a także w odpowiednim miejscu jest kluczowe w dobrze zorganizowanej łazience. Bałagan prowadzi nie tylko do dezorganizacji, ale również do obkurzania drobiazgów. Elementy, takie jak organizer w szufladzie szafki podumywalkowej czy szafki wiszące są idealne do przechowywania rzeczy w uporządkowany sposób. Szafki lustrzane lub lustra z szafką i półką również doskonale się sprawdzą, ponieważ dodatkowo wykorzystujemy miejsce już zajęte, bez zabierania dodatkowej przestrzeni na ścianie czy podłodze.

OŚWIETLENIE

Oświetlenie łazienki odgrywa ważną rolę, pozwala ono na stworzenie wrażenia, że pomieszczenie jest jaśniejsze i większe. Słabe światło, jak też żółtawy jego odcień, padający na białe elementy wyposażenia naszej łazienki (np. umywalka, meble), nie są zbyt dobrym wyborem. Nie tylko czyni to miejsce ponurym, ale również pomniejsza je optycznie. Koneserzy nowoczesnego designu powinni zwrócić uwagę na panele oświetleniowe, kinkiety oraz lustra LED.
Dobrym rozwiązaniem, w małych łazienkach, może okazać się oświetlenie wpuszczane.

NOWOCZESNE WZORNICTWO

Nowoczesna łazienka, to coś więcej niż tylko estetyczna przestrzeń, to również funkcjonalność i trwałość. Meble opracowane w nowoczesnej stylistyce i wykonane z wysokiej klasy materiałów z zachowaniem największej staranności wykończenia elementów, nadadzą naszej  łazience niepowtarzalnego i świeżego charakteru.

DODATKOWE SCHOWKI

W każdym pomieszczeniu, a zwłaszcza w łazience znajdą się elementy, które nie koniecznie chcemy trzymać na wystawie, należą do nich np. środki czystości, czy choćby papier toaletowy. Do ukrycia tego typu rzeczy przydają się różnego rodzaju schowki i zakamarki. Doskonałym rozwiązaniem zdaje się być komoda wisząca lub stojąca, a także słupki, które idealnie komponują się ze wszystkimi meblami. Korzystanie z takich dodatkowych elementów pomaga utrzymać łazienkę czystą i schludną, a także pozawala nam uniknąć „kłopotliwej wystawy” z środków higienicznych czy kosmetyków.