lista zakupówTwoja lista produktów (0)

Urządzanie łazienki

Meble łazienkowe sprawiają, że łazienka staje się w pełni urządzona. Są wyznacznikiem jej stylu i klimatu oraz pozwalają utrzymać porządek i dbać o estetykę wnętrza. Meble łazienkowe z oferty naszej firmy mają szeroki wachlarz rozmiarów, więc dobranie odpowiednich do konkretnej  łazienki nie powinno stanowić większego problemu. Musimy jednak pamiętać o kilku zasadach:

•  Strefy funkcjonalne

Rozmieszczając urządzenia, starajmy się wprowadzić w łazience podział na strefy funkcjonalne, porządkują one wnętrze i czynią je bardziej wygodnym dla użytkownika. Wyróżnia się trzy podstawowe strefy funkcjonalne:

1.       strefa umywalkowa  z szafką podumywalkową i umywalką oraz towarzyszącymi jej akcesoriami. Ta strefa powinna się znaleźć niedaleko ponieważ to z umywalki korzystamy najczęściej.

2.       strefa kąpielowa (z wanną i/bądź kabiną)

3.       strefa sanitarna (z sedesem i bidetem).

Między urządzeniami

Instalując urządzenia sanitarne obok siebie, trzeba między nimi zachować odpowiednią odległość – co najmniej 20 lub 30 cm, zależnie od ich rodzaju. Zachowanie minimalnej odległości to warunek wygody.

Wszystko pod ręką

W łazience szczególnie liczy się łatwość dostępu do przyborów i kosmetyków. Wokół umywalki, która jest centrum "Strefy roboczej", powinniśmy umieścić: komodę (szafka stojąca niska ok. 950 mm), szafkę wiszącą, słupek (szafka stojąca wysoka ok. 1700 mm).

Przestrzeń 80-150 cm nad podłogą to strefa, z której człowiekowi w pozycji stojącej jest najwygodniej korzystać. Oznacza to, że nie powinno się umieszczać luster, półek, szafek, gniazd oraz włączników poniżej i powyżej tej wysokości. Górna krawędź umywalki powinna się znajdować na wysokości 75-85 cm od podłogi (zależnie od wzrostu domowników).